Korekta zmarszczek przy użyciu toksyny botulinowej

Toksyna botulinowa jest substancją wytwarzaną przez bakterie clostridium botulinum. Jej działanie polega na łączniu się z zakończeniami nerwowo- mięsniowymi i porazeniu skurczu mięsnia.

Czytaj więcej: Korekta zmarszczek przy użyciu toksyny botulinowej

Lipoliza iniekcyjna

Jest metodą modelowania sylwetki poprzez podawanie do tkanki tłuszczowej substancji ( fosfatydylocholiny lub podobnych)  które mają działanie lipolityczne. W miejsca z regionalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej bardzo cienką  igłą wprowadzamy substancje lipolityczne. 

Czytaj więcej: Lipoliza iniekcyjna

Odmładzanie szyi, dekoltu i rąk

Odmładzanie szyi, dekoltu i rąk

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym

Modelowanie i powiększanie ust kwasem hialuronowym jest zabiegiem wykonywanym w znieczuleniu miejscowym. W przypadku modelowania ust przy pomocy kwasu hialuronowego zaznaczamy i delikatnie akcentujemy naturalny zarys ust poprawiając ich nawilżenie. W przypadku deformacji lub zniekształceń, asymetrii ust można te defekty próbować wyrównać stosując kwas hialuronowy. 

W przypadku małych ust przy użyciu kwasu hialuronowego można ich rozmiar powiększyć tak aby zachowały naturalny wygląd.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest metodą korekcji i poprawy wyglądu poprzez wstrzykiwanie do skóry właściwej i podskórnie preparatów kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy jest glikozaminoglikanem ( rodzaj wielocukru) naturalnie występującym w organizmach żywych w tym również u człowieka. Jego ważną właściwością jest zdolność wiązania wielu cząsteczek wody. U człowieka w młodym wieku ilość kwasu hialuronowego w skórze jest duża, z wiekiem jego ilość spada. W związku z tym skóra wiotczeje, traci elastyczność, pogarsza się jej nawodnienie. Powstają zmarszczki. Wypełnienie zmarszczek preparatami kwasu hialurownowego poprawia wygląd skóry, jej nawilżenie, elastyczność. Z biegiem czasu kwas hialuronowy rozkłada się. Efekt działania utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.

Zabiegi chirurgiczne

Zabiegi chirurgiczne

Gabinet Medycyny Estetycznej